Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Ağız Gargarası

Ağız Gargarası

Birçok çalışma göstermiştir ki, düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımıyla birlikte uygun bir gargara kullanımını, genel ağız sağlığının daha iyi bir şekilde devamını sağlayıp ilerletmek için kolay ve etkili bir yöntemdir. Ağız hijyeni düzenli bir programının parçası olarak gargara plak oluşumunu azaltır, kötü nefes kontrolü ve diş çürüğü ve diş eti hastalığı önlemek için yardımcı olabilir. Eczane raflarında sayısız gargara çeşidi var ve bunlar hem reçeteli hem de reçetesizleri mevcuttur. Senin için en iyisi hangisi? Bu tamamen kullanmanın ne gibi bir fayda sağladığına bağlı.

Tedavisel Gargaralar

Oral sağlık yararları sunan gargaralar tedavisel olarak kabul edilir. Bunlar iki genel kategoriye ayrılır: diş çürümesini önlemek için tasarlanmış anti-kariojenik durulamalar (ve böylece diş çürümeleri veya "boşluklar"); Ve anti-bakteriyel durulamalar, ağızda plak bakterilerinin oluşumunu kontrol etmeye yardımcı olur. Bazı ürünler her iki koruma türünü bile sunabilir.

Diş çürümesini önlemeye yardımcı olmak için, anti-karyojenik ağız gargaraları muhtemelen zaten aşina olduğunuz bir bileşeni kullanır: florür. Bu genellikle% 0,05'lik bir sodyum florür çözeltisi şeklindedir. Sıvı olduğundan, durulama tüm dişlerin çevresinde küçük fırçanın ulaşamadığı yerlere bile ulaşabilir.

Florür, çürümeye karşı koruyan diş minesini güçlendirdiği kanıtlanmıştır; Bir boşluğun oluşabileceği dişlerde küçük lezyonları bile azaltabilir. diş çürüğünün olabileceği yüksek bir risk altında olduğun söylendiyse ya da dişlerini fırçalamıyor veya diş ipi kullanmakta zorlanıyorsan, o zaman bir anti-kariojenik durulama sizin için iyi bir seçimdir.

Ağız Gargarası