Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Koruyucu Diş Hekimliği

Koruyucu Diş Hekimliği

Diş sağlığını önleme binlerce lira değerindedir. Bunun nedeni, diş problemleri katlanarak daha pahalı hale gelmesidir ve giderek acı verici olmasıdır. Neyse ki, modern dişhekimliği günümüzün minik sıkıntısının yarının büyük baş ağrısı haline gelmesini önlemek için kolay ve nispeten ucuz birçok yolu vardır.

Koruyucu diş hekimliği, diş çürüğü ve diğer hastalıkları en erken evrelerde tutmak için kullanılan tüm prosedürleri açıklamaktadır. Amaç sizi mümkün olduğunca sağlıklı tutmak ve doğal dişlerinizi hayat boyunca korumaktır.

Koruyucu Diş Prosedürleri

Koruyucu diş hekimliği prosedürleri on yıllar boyunca başarıyla kullanılan en temel hizmetlerden son teknolojik yeniliklere kadar değişmektedir. Bu prosedürler şunları içerir:

  • Temizlikleri. Diş sağlığının başladığı yer burasıdır. Hastalık nedenli diş plakasını ve dişlerinizden taşı (diş taşı) fiziksel olarak çıkarmanın hiçbiri yerini tutmaz, özellikle dişeti çizgisinin yakınında ulaşılması zor alanlarda. Bu yüzden düzenli profesyonel temizlik sağlık için çok önemlidir.
  • Diş macunları. Bu görünmez plastik kaplamalar bakteriler için cennet olmamak için arka dişlerin içindeki küçük olukları dolduruyor. Boşlukların oluşmasını ve dolgulara olan ihtiyacı daha sonra önlerler.
  • Florür. Bu mineral, dişlerin mineral yapısına kolayca dahil edilmekte ve böylece onları daha güçlü ve daha çürümeye dayanıklı hale getirmektedir. Florür, oluşmaya başlayan küçük oyukları tersine çevirebilir. Diş Macunu ve içme suyundan yeterince yararlanamıyorsanız, doğrudan dişhekimlerindeki dişlerinize uygulanabilir.
  • Lazer Çürüklüğü Teşhisi. Lazer ışığı, erken diş çürümesini diş fırçasında, tam şişmiş boşluklar oluşmadan hızlı ve kolay bir şekilde tespit etmek için kullanılabilir.
  • Mouthguards. Atletik ağız koruyucuları, etki kuvvetlerini absorp etmek ve dağıtmak ve travmatik hasarı ağızdaki sert ve yumuşak dokulara en aza indirgemek üzere tasarlanmıştır. Aslında, bir atlet, bir ağız koruyucusu takılı olmadığında dişlere zarar vermek için 60 kat daha yüksektir. En iyileri sizin için diş hekiminiz tarafından ısmarlanır.
  • Oral Kanser Taraması. Ağız kanserinden kurtulmanın en iyi şansı - yalnızca ömür boyu sigara içenlerde değil, aynı zamanda genç sigara içmeyenleri de etkileyen bir hastalıktır - erken teşhis ve tedavidir. Oral kanser taramaları her düzenli dişhekimi muayenesinin rutin bir parçasıdır.
  • Tükrük Tanıları. Bu önleyici diş hekimliği alanında heyecan verici yeni bir gelişmedir. Bebeklik döneminde olsa da, bir salvia testi ile bazı hastalıkların varlığını saptamak mümkün ve teknoloji hızla gelişiyor.
  • X-ışınları. Yaklaşık bir yüzyıl boyunca, diş hekimleri çıplak gözle görülemeyen hastalık bulguları ortaya çıkarmak için x-ışını kullanıyorlar. Şimdi, CAT taramaları ile üç boyutlu hale geldi ve diş çürüğü, diş eti hastalığı, kemik yoğunluğu, kemik hacmi ve tümörleri teşhis etmek için vazgeçilmez bir araç.

 

Koruyucu Diş Hekimliği