Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

İmplant Uygulamalarda S.S.S.

İmplant Uygulamalarda S.S.S.

Diş implantları nedir?
Diş implantları, eksik dişlerin köklerini değiştiren küçük titanyum direklerdir. Dental ofiste gerçekleşen küçük bir cerrahi işlem sırasında çene kemiğine sokulurlar. İmplant çene kemiğine yerleştirildikten sonra, tamamen gerçeğe yakın bir porselen kaplama takılır. Bazı durumlarda kalıcı olarak kaplamadan önce implantın kemikle birkaç ay boyunca kaynaşması gerekir; diğer durumlarda, implantların yerleştirildiği gün aynı zamanda yeni (ama geçici) dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş implantlarıyla kaç tane diş değiştirilebilir?
Tek bir diş, birden çok diş veya tüm dişlerinizi implantlarla değiştirebilirsiniz. Her kayıp diş için implanta ihtiyacın yok. Dayanıklı bir alt protezi iki implant destekleyebilirken, dört implant üst veya alt dişleri dişlerin tamamını destekleyebilir.

Dental implant ameliyatı acı verici mi?
Çoğu kimse, diş ameliyat cerrahisini tolere etmeyi çok kolay buluyor. Herhangi bir post-operatif rahatsızlık genellikle anti-inflamatuar ilaçlar, örneğin ibuprofen veya OTC ağrı kesici ile idare edilebilir. Buz da yararlı olabilir.

Diş implantları pahalı mı?
Öncelikle, implantlar protez veya köprü gibi diğer diş değiştirme yöntemlerinden daha pahalıdır. Fakat onlar da uzun yıllar boyu sürmekte ve aslında asla değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu nedenle, sağlığınız, rahatınız ve refahınız için uzun vadeli bir yatırım olarak gördüğünüzde en iyi, en uygun maliyetli seçeneği sunuyorlar.

Diş implantlarına nasıl bakıyorsunuz?
Doğal dişlerle tamamen aynı bakımı gerektirir: günlük diş fırçalama ve diş ipi, düzenli diş kontrolleri ve profesyonel temizlik. İmplant dişleri çürümeyecek olsa da, etraflarındaki dişeti dokuları iyi ağız hijyeninin yokluğunda iltihaplanabilir veya enfekte olabilir. Düzgün bakım altındaki diş implantları ömür boyu sürmelidir.

Vücudum bir diş implantını reddedebilir mi?
Kesinlikle, implants reddedilemez, çünkü yaşayan hücreler ya da genetik olarak kodlanmış materyal içermezler. Yapıldıkları titanyum tamamen biyo uyumludur ve alerji çok nadirdir. Ancak iyi bir ağız hijyeninin bulunmadığı bir enfeksiyon ortaya çıkarsa veya çok erken ısırma kuvvetlerine maruz kalırsa, implant bir çene kemiğine entegre edilemez. Bununla birlikte, bu nadirdir; Düzenli implantların başarı oranları % 95'i geçer.

Diş implantları için adaymıyım?
Bu sizin için iyi bir şans, fakat çene kemerlerinizin x ışınlarını içeren tam bir muayeneden sonra tespit edilebilir. Lütfen, gülümsemenizi ve ısırmanızı iyileştirmenin heyecanlı sürecine başlamak için bizimle bir görüşme yapın.

İmplant Uygulamalarda S.S.S.