Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Sabit Protezler

Sabit Protezler

Tüm diş kemerlerini (üst ve / veya altta) kaybettiyseniz veya geri kalan dişlerinizi kurtarmak için çok sağlıksız oldukları için kısa sürede kaldırdıysanız, diş implantları tarafından desteklenen sabit protezlerle değiştirmeniz mümkün olabilir. Hem Doktorlar  hem de hastalar çıkarılabilir protezlere sabitlenmiş olmayı tercih ederler çünkü:

  • Doğal diş gibi işlev görür ve hissedersiniz.
  • Yemek yediğinizde ya da konuştuğunuzda dişleriniz kaymaz
  • Çenede kemik kaybını önler
  • ve ömür boyu sürer

Nasıl çalışır

Dental implantlar, doğal dişlerin kökleri ile aynı amaca hizmet eder: yedek dişleri çene kemiğine bağlar. Doğal diş kökleri gibi diş eti çizgisinin altında bulunurlar ve bu nedenle ağızda görünmezler. Sadece onlara bağlı olan gerçeğe yakın protez dişleri (sabit protez) sizin tarafınızdan veya başkası tarafından görülebilir. Diş implantları titanyumdan üretildiğinden, yaşayan kemiğe kaynaşma özelliğine sahip bir metaldir, son derece istikrarlı ve güvenilirdir.

Kaç tane implant gerekiyor? Adedi her bireyin benzersiz koşullara sahip olması nedeniyle değişir: Çenenizdeki kemiğin hacmine ve yoğunluğuna bağlı olarak, yeni dişlerin çalışması için dört implanta en az altısı veya altısı kadarına ihtiyaç duyacaksınız.

Sabit Protezler