Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Diş Konturlama ve Şekillendirme

Diş Konturlama ve Şekillendirme

Bazen dişlerdeki küçük kusurlar göründüğünden daha fazla dikkat çekebilir. Bitişik dişler arasındaki diş boyutundaki hafif uyumsuzluk, göze genellikle bir ön dişin içeriye doğru çekilmiş gibi gözükmesine sebep olur. Eğer  kendi gülümsemenize dikkat ederseniz, rahatsız edici özelliklere baktığını hissedersiniz. Genellikle diş kontürü (yeniden şekillendirme) olarak bilinen, minimal invaziv, ile nispeten ucuz bir prosedürle yardım alabilirsiniz.

Diş şekillendirmesi, daha hoş bir şekle dönüşmesi ve komşuları ile dişin daha iyi oturması için matkapla az miktarda diş minesinin çıkarılmasını gerektirir. Diş pürüzsüz bir yüzey elde etmek için cilalanır. Prosedür çoğunlukla en görünür dişler olan üst ön kesici dişler ve köpek dişlerinde kullanılır.

Diş kontürü ile düzeltilebilen kozmetik problemler arasında düz olmayan diş uzunluğu, hafif çakışmalar ve çok düz veya sivri diş kenarları bulunur. Temas esnasında dişlerin düzensiz temas ettiği, oluşabilecek küçük ısırık problemlerini düzeltmek için bile kullanılabilir. Bunun tersine, herhangi bir ısırık dengesizliği ortaya çıkarsa, dişler yeniden şekillendirilmemelidir. Bu durumda, diğer birçok etkili kozmetik dişçilik prosedürlerinden biri önerilir. Diş çizgileri, kenarları yuvarlatarak veya kare biçimlendirerek dişleri daha kadınsı veya erkeksi bir şekle sokmak için de kullanılabilir.

Diş Konturlama ve Şekillendirme