Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Kozmetik Diş Bonding

Kozmetik Diş Bonding

Diş hekimliği kırık ya da çürümüş dişlerinizi tam güzelliğe ve fonksiyonal hale dönüştürebilir. Bunu yapmanın en kolay ve en ucuz yollarından biri kozmetik diş bondingidir.

Bonding, eksik diş yapısının yerini almak için renkli diş materyallerı kullanır veya bir diş çürüğünde kozmetik açıdan zevksiz küçük kusurları, renk değişikliğini ve hatta küçük aralıklı düzensizlikleri gizler. Bonding malzemeleri "kompozit reçineler" olarak adlandırılır, çünkü plastik ve cam karışımı içerirler, bu da mukavemet ve yarı saydamlık katar. Bileşik aslında dişin geri kalanına bağlanır veya birleşir.

Kompozit reçineler gerçek anlamda gerçekçi sonuçlar elde etmek için çeşitli diş tonlarında bulunurlar. Yapıştırma, yetenekli bir elle ve sanatsal bir gözle yapıldığında, bağlı dişin komşularından ayırt edilmesi imkansız olabilir. Yapıştırma işlemi bir diş kaplaması süresi kadar sürmez, aynı zamanda bir diş laboratuvarının katılımını gerektirmez ve çoğunlukla diş delinmeden yapılabilir. Diş restorasyonunu daha kalıcı olarak seçmeden önce dişlerinin olgunlaşması bittikten sonra beklemek zorunda kalan gençler için özellikle iyi bir çözüm.

Yapışma Süreci

Dental laboratuvar çalışmalarını içermediğinden, diş bakımı genellikle dişhekimlerine tek bir ziyarette başarılabilir. Tüm prosedürün 30 dakika ila bir saat sürmesini bekleyin. İlk olarak, bağlanacak dişin yüzeyi plak içermemek üzere temizlenecektir. Yüzeye daha sonra yüzeyde küçük gözenekler açan bir asidik jel ile "kazımak" gerekecektir. Yıkama jeli durulandıktan sonra, iyi uyumlu bir gölgede bulunan sıvı kompozit reçine ince bir tabaka halinde boyanarak güçlü bir mikromekanik bağ oluşturacak şekilde bu küçük gözenekleri doldurur. Bu bağlayıcı malzemeyi sertleştirmek için özel bir kürleme ışığı kullanılır. Birinci kat sertleştikten sonra başka bir tabaka boyanır ve sertleştirilir. Restorasyon gerekli kalınlığa ulaşana kadar katmanlar oluşturulmaya devam edilebilir. Yapıştırma materyali, daha sonra sadece doğru form vermek için bir diş matkabı kullanılarak şekillendirilir. Ağızla mükemmel şekilde uyuşan diş sadece harika görünmekle kalmaz, parlaklık verir.
 

Kozmetik Diş Bonding