Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Ağız İçi Kamera

Ağız İçi Kamera

Ağız içi kamera, diş hekimlerinin muayene, teşhis ve tedavinizi anlamasına yardımcı olması için kullanabilecekleri değerli bir araçtır. Bu küçük taşınabilir video kamera bir diş aynası (veya büyük boy bir kalem) ile aynı boyuttadır ve kontaminasyonu önlemek için tek kullanımlık bir plastik kılıf ile birlikte gelir. Dişlerinizin gerçek resimlerini 25 kat büyüterek incelemek için kullanılır. Aynı zamanda, tüm ağzınızın bir video turu yapmak için de kullanılabilir; böylece plak yatakları, çürüme, yıpranmış dişler ve kırılmış veya eksik dolgular gibi şeyleri görebilirsiniz.

Bir resim bin kelime değerindedir.

Bu atasözü, ağız içi bir kamera ile donatılmış ofislerde her gün birçok kez kullanılır. Bu teknolojinin gelişmesinden önce bazı hastalar, diş çürüğü ve periodontal hastalık gibi sorunları anlayamamıştır. Şimdi, problem alanının video muayene sırasında görüntülenmesi, duraklatılması ve yakınlaştırılması mümkündür, böylece kendiniz de görebilirsiniz.

İntra-Oral Kameranın Avantajları

Ağız içi bir kamera sizi tedavinizde aktif bir ortak yapar ve dişhekiminin ne gördüğünü görmenizi sağlar - ilave tedavilerin tartışılması gerektiğinde veya tedavi seçenekleri açıklanmasının gerekli olduğu durumlarda özellikle önemli bir yararı vardır. Böylece daha bilinçli kararlar verilir.

Diş hijyeninizin gerçek dünyadaki görüntüsünü verir, çünkü ağız içi kamera size oral sağlık ve hijyen alışkanlıklarınızı geliştirme teknikleri göstermek için idealdir.

Güçlü büyütmeyle (çıplak gözle çok daha üstün), dişeti hastalıkları ve boşluklar gibi hastalıkların erken safhalarını açığa çıkarır.

Görüntüler, daha sonra oral sağlık ve hijyeninizdeki değişiklikleri veya çok aşamalı bir tedavinin nasıl ilerlediğini göstermek için yakalanabilir ve tekrar incelenebilir.

Dahası, sigorta şirketlerine, ihtiyaç duyulan tedaviyi onaylamak için gerekli kanıtları sağlayabilir.

Ağız İçi Kamera