Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Dijital X-Ray

Dijital X-Ray

Röntgen teknolojisi olmadan diş hekimliği uygulamasını hayal etmek neredeyse imkansızdır. Radyografiler (röntgen resimleri) erken diş çürümesi, diş eti hastalığı, apseler ve anormal büyümeler gibi çıplak gözle görülemeyen problemleri diş hekimleri tarafından teşhis ve tedavi etmelerine imkan verir.  Hiç şüphe götürmez ki  X ışınları bir asır önce kullanılmaya ilkkez kullanılmaya başlandığından beri, bu tanı aracı tarifsiz acıları engelledi ve sayısız diş kurtarmıştır. Günümüzde gelişmiş dijital x-ışını teknolojisi daha da güvenli ve daha faydalı hale gelmiştir. 

Dijital x-ray teknolojisi, bilgisayar ekranında anında çağırılabilen bir görüntüyü yakalamak için ağzınıza yerleştirilmiş küçük bir elektronik algılayıcı kullanır. Dijital röntgenler yaklaşık 20 yıl önce ilk kez piyasaya çıktığında, kimyasal işlem gerektiren geleneksel x-ışını filmlerine kıyasla pek çok avantaj sağladılar. Daha da önemlisi, diş hekimi hastasına radyasyona maruz kalma miktarını% 90'a kadar düşürmüştür. Yıllar içinde, daha az pozlama gerektiren daha hızlı x-ışını filmleri geliştirildi. Bu farkı daha az hale getirmekle birlikte, dijital x-ışını mümkün olan en düşük radyasyon dozunu sunmaya devam ediyor.

Dijital X-Işınlarının Avantajları

Radyasyon maruziyetini en aza indirmenin yanı sıra dijital x-ışınları hem diş hekimleri hem de hastalar için sayısız avantajlar sunmaktadır. Bunlar arasında şunlar bulunur:

  • Hiçbir kimyasal işleme ve bekleme yok. Dijital x-ışınlarıyla işlenecek bir film olmadığından, resimlerin gelişmesini beklemek ve atılması gereken toksik kimyasallar bulunmamaktadır. Diş hekiminiz resimleri kolaylıkla bir bilgisayar ekranından size gösterebilir.
  • Daha net bir resim. Dijital x-ışınlarından daha fazla bilgi almak mümkündür, çünkü bunlar daha keskin ve çeşitli şekillerde geliştirilebilir. Karşıtlık arttırılabilir veya azalabilir ve endişe verici alanlar büyütülebilir. Onları daha önceki x-ışınlarıyla karşılaştırmak bile mümkündür, böylece diş yapınızdaki en ince ayrıntı değişiklikleri dahi kolayca algılayabilirsiniz.
  • Kolayca paylaşabilir ve saklayabilirsiniz. Dijital röntgenler tanı ve tedavi seçeneklerini daha iyi anlamanız için size görsel yardım olur. Ayrıca farklı yerlere e-postayla gönderilebilirsiniz.

 

Dijital X-Ray