Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Diş teliyle Diş ipi kullanımı ve Fırçalama

Diş teliyle Diş ipi kullanımı ve Fırçalama

Diş telleri kullanırken fırçalama ve diş ipini kullanmak ne kadar önemli olduğunu biliyor musun? Peki bunu yapmanın en iyi yolu nedir? Temel fırçalama araçlarıyla başlayalım: Yumuşak kıllı bir fırça veya iki katlı bir fırça (ortada daha kısa fırça kılları ve kenarları daha uzun fırçalar) etkili olabilir. Dikkatle kullanıldığında, elektrikli bir diş fırçası da aynı şekilde çalışabilir. Ancak, elektrikli fırçanın orta bir güç seviyesine ayarlandığından emin olun ve titreşimlerinin fırçanın arkasındaki tırtıklara çarpmasına izin vermeyin!

Her seferinde en az iki kez (tercihen yemeklerden sonra) en az iki dakika süreyle bir florür diş macunu ile fırçalamalısınız. Tüm diş yüzeylerini fırçalamayı unutmayın (dış, iç ve çiğneme yüzeyleri). Teller ile dişler arasındaki ve braketler ile diş etleri arasındaki alanları temizlemek için özellikle dikkatli olun. Bunlar, yiyecek parçacıklarının kolayca tıkanabildiği yerlerdir.

Önerilen bir fırçalama tekniği: Dış yüzeylerden başlayarak ip uçları dişlerinize karşı düz bir şekilde yerleştirin ve hafifçe parlatmak için küçük dairesel hareketler yapın. Braketler ve diş etleri arasındaki alanlarda, dairesel hareketleri sürdürecek şekilde fırçayı diş eti çizgisine doğru eğin (alt dişler için aşağı, üst için yukarı). Sonra üst ve alt dişlerin çiğneme yüzeylerine, sağlam ve ileri bir hareketle ilerleyin. Son olarak dişlerin iç yüzeylerini dış yüzeylerine yaptığınız gibi dikkatle fırçalayıp bitirin.

Diş teliyle Diş ipi kullanımı ve Fırçalama