Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Yetişkin Ortodonti Tedavisi

Yetişkin Ortodonti Tedavisi

Bu günlerde giderek daha fazla yetişkin ortodontik hasta oluşuyor ve nedenini bulmak zor değil. Ortodontik tedavi söz konusu olduğunda yeteri kadar dikkat çekmeyen aletler yetişkinlere daha belirgin seçenekler vermek için geliştirilmiştir. Birçok yetişkin, gülümseme makyajına yapılan yatırımın toplumsal ve mesleki olarak önemli yararlar gösterebileceğinin farkındadır. Düzleştirici dişler bu güven artırıcı makyaj işleminin önemli bir parçası olabilir.

Sağlıklı dişler herhangi bir yaşta hareket ettirilebilir, bu nedenle braketler için çok yaşlı diye bir şey yoktur. Bununla birlikte, yetişkinler için ortodontik tedavi iki önemli açıdan farklıdır: Bir kere, çenelerin büyümesi ve gelişimi erişkinlerde tamamlanmıştır.

İkincisi, periodontal (dişeti) hastalığı yetişkinlerde çocuklardan daha yaygındır. Ortodontik cihazları takarken, dişlerinize hafif kuvvet uygulanır, böylece çevresindeki kemiklerin arasından geçebilirsiniz. Periodontal sağlık tüm bunlarda anahtar rol oynamaktadır; Dişeti dokuları ortodonti sırasında sağlıklı değilse, kemik kaybı dişlerinizin uzun vadeli prognozuna neden olabilir ve zayıflatabilir. Bu nedenle, ortodontik tedavi başlamadan önce herhangi bir diş eti hastalığının kontrol altına alınması gerekir. Ayrıca periodontal sağlığınızı korumak için, ortodonti sırasında düzenli olarak profesyonel temizlik yaptırdığınızdan ve evde iyi bir ağız hijyeni sağladığınızdan emin olmanız gerekecektir.

Yetişkin Ortodonti Tedavisi