Türkçe

Telefon
+90 312 446 6739

Periodontal (Diş eti hastalıkları) Tedavi

Ağız hijyenini iyi korursak ve düzenli bir profesyonel temizlik ve ağız muayenesi yaptırırsak, doğal dişlerimizi hayat boyu tutabiliriz. Bu yalnızca dişlerin kendisini değil, aynı zamanda çevreleyen yapıları da korur. Mesela: dişetleri ve dişi destekleyen kemikleri. Bakteriyel bir enfeksiyon olan dişeti hastalığı, bu destekleyici dokuları tehdit eder. Bu nedenle diş hekimleri, hastaların fark edemeyebilecekleri erken belirtileri arar.ve eğer bulursa hastaya periodontal tedavi önerebilir.

Periodontal tedavi çeşitli şekillerde olabilir, ancak amaç daima hastalıklı dokuları sağlıklı hale getirmektir. Dişeti (periodontal) hastalık diş etinden dişleri destekleyen kemiğe yayılabilir ve en ciddi vakalarda diş kaybına bile neden olabilir. Bununla mücadele için diş eti çizgisinin altından plak ve diş taşı (tartar) çıkaran skala (derin temizlik), gevşek dişeti ve kemik dokusunun cerrahi onarımı arasında değişen çok etkili terapiler vardır.

Periodontal tedavi, dişleri (dişeti ve kemik) destekleyen dokulara sağlık getirmek ve diş kaybını önlemek için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan teknikleri içerir.

Periodontal (Diş eti hastalıkları) Tedavi

TEDAVİ UYGULAMALARI